Лига рекреативаца: Kрај сезоне у свечаној атмосфери

У суботу је у СЦ Олимп одиграно посљедње овосезонско коло у Лиги рекреативаца. Одиграно је пет утакмица, након чега је уприличено проглашење најбољих екипа и појединаца, као и дођела награда.

Име шампиона је било познато и прије утакмица посљедњег кола, а уз прваке Водовод 9. јануар, пехаре су добили и побједник плеј-аута Ми-Бонес и другопласирана екипа плеј-офа Kафе Павле.

Награду за фер-плеј је добила екипа W-Wин. Што се тиче индивидуалних награда, током цијеле сезоне је вођена занимљива битка за титулу најбољег стријелца, а она је на крају отишла у руке Стефана Тадића. За најбољег голмана је проглашен сјајни Ђорђе Тешановић и наравно, обојица су нашла мјесто и у тиму сезоне.

Дакле, окончана је још једна одлична сезона Лиге рекреативаца, а Удружење фудбалера рекреативаца у малом фудбалу жели да се захвали свим колективима и појединцима који су помогли реализацију овог такмичења, уз обећање да ће Лига наставити да расте, како квалитетом, тако и организационо. До сљедеће сезоне- спортски поздрав!

Олимп – МДМ 10:3 (3:3)

Стријелци за Олимп: Kнежевић Немања 3x, Тадић Србољуб 3x, Глуховић Бојан 2x, Јанковић Младен 2x
Стријелци за МДМ: Ћорлука Бојан, Петровић Бојан, Ребриновић Ненад
Жути картон: Ћорлука Горан (МДМ)
Играч утакмице: Глуховић Бојан (Олимп)

У првој утакмици кола Олимп је декласирао МДМ, иако се такав исход није дао наслутити након првог полувремена, када је резултат био изједначен. Ипак, у другом полувремену је Олимп до врха напунио мрежу МДМ-а, а играч утакмице је Олимпов Бојан Глуховић.

Ми-Бонес – Баџани 2:2 (2:0)

Стријелац за Ми-Бонес: Голијанин Синиша 2x
Стријелци за Баџане: Чолић Огњен, Ждрале Марко
Играч утакмице: Ждрале Марко (Баџани)

У узбудљивом сусрету Ми-Бонеса и Баџана виђели смо пођелу бодова. Реми је номиналном домаћину био довољан да остану на првом мјесту у плеј-ауту, а на крају је тако и било. Имао је Ми-Бонес одличну предност након првог полувремена, али симпатични Баџани се нису предали и дошли су до ремија голом Марка Ждрала у посљедњем минуту меча. Поменути Ждрале је проглашен играчем утакмице.

Водовод 9. јануар – Kафе Фламинго 4:3 (3:0)

Стријелци за Водовод 9. јануар: Томовић Стефан 3x, Чворо Милан
Стријелци за Kафе Фламинго: Обрадовић Немања, Чолаковић Милош, Алексић Вељко
Играч утакмице: Томовић Стефан (Водовод 9. јануар)

Шампиони су и након што су капарисали титулу наставили да ређају побједе, а на крају је страдао и Kафе Фламинго. Водовод је дошао у првом полувремену до велике предности, која им је омогућила да мало опуштеније одиграју друго полувријеме, а играч утакмице је троструки стријелац Стефан Томовић.

W-Wин – Анџић 2:8 (2:2)

Стријелци за W-Wин: Драгаш Милан, Елез Божидар
Стријелци за Анџић: Kулић Митар, Цицовић Ђорђе 2x, Дивљан Вукашин, Јовичић Жељко 2x, Драгаш Милан ауто-гол, Јокић Дарко
Играч утакмице: Јокић Дарко (Анџић)

Анџић је дошао до убједљиве побједе против W-Wин-а, и то након преокрета. Водио је W-Wин у првом полувремену, пред крај првог периода Анџић стиже до изједначења, а у другом полувремену Анџић користи велики пад у игри номиналног домаћина. Играч утакмице је Анџићев Дарко Јокић.

Радис – Сјетлина 6:6 (4:5)

Стријелци за Радис: Поповић Бранко 2x, Бозало Боро 2x, Kаурин Владимир, Петровић Ранко
Стријелци за Сјетлину: Батковић Горан 2x, Тадић Стефан 3x, Брчкало Бојан
Играч утакмице: Поповић Бранко (Радис)

Посљедњи меч у сезони нам је донио врло занимљив дуел Радиса и Сјетлине. Сјетлина је имала у 16. минуту предност од чак 1:5, али Радис стиже до преокрета два минута прије краја сусрета. Ипак, Сјетлини Горан Батковић доноси изједначење већ у сљедећем минуту и поставља коначан резултат. Играч утакмице је Поповић Бранко, капитен Радиса.